Автор Тема: строеж с неспазен проект  (Прочетена 3754 пъти)

ulaya

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
строеж с неспазен проект
« -: 16 Август, 2010, 10:10:15 »
Здравейте,
Опитвам се да науча какви премеждия ме очакват в хода на предстоящо прехвърляне на дялове от собствения ни дом ,
построен по типов проект през 90-93 година.Казвам премеждия ,защото досега не сме искали издаването на протокол
 образец 16. А... строежът има доста несъответствия с проекта.
Та дали  се очаква да ми поискат изцяло нов проект? Или има възможни образци за частично изменение на план...
Благодаря.

OwnerBG

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“
Re: строеж с неспазен проект
« Отговор #1 -: 19 Август, 2010, 14:48:00 »
Здравейте,
Опитвам се да науча какви премеждия ме очакват в хода на предстоящо прехвърляне на дялове от собствения ни дом ,
построен по типов проект през 90-93 година.Казвам премеждия ,защото досега не сме искали издаването на протокол
 образец 16. А... строежът има доста несъответствия с проекта.
Та дали  се очаква да ми поискат изцяло нов проект? Или има възможни образци за частично изменение на план...
Благодаря.

Може би ще е добре да дадеш повече подробности.
В какъв тип населено място се намира къщата.
Какви са несъответствията.
Спазени ли са отстоянията с комшиите./поне 3 метра от оградите./
Има ли конфликт с някой от тях.
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
http://www.sobstvenik.com/
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/

ulaya

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: строеж с неспазен проект
« Отговор #2 -: 19 Август, 2010, 15:50:24 »
Благодаря за отговора.Здравейте.
Къщата е изградена с редовно издадено разрешение за строеж.Имотът е урегулиран и конфликти със съседи няма.
Селото е в края на Тракия,подножието на Родопите/не зная категоризация по тип/Несъответствието с проекта е в квад
ратурата и фасадния изглед.Т.е.много несъответствия. Зная, че ще ми се наложи да търся много услуги, но от кого да
тръгна...Ако имате идеи-още веднъж благодаря.

OwnerBG

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“
Re: строеж с неспазен проект
« Отговор #3 -: 20 Август, 2010, 08:28:03 »
Благодаря за отговора.Здравейте.
Къщата е изградена с редовно издадено разрешение за строеж.Имотът е урегулиран и конфликти със съседи няма.
Селото е в края на Тракия,подножието на Родопите/не зная категоризация по тип/Несъответствието с проекта е в квад
ратурата и фасадния изглед.Т.е.много несъответствия. Зная, че ще ми се наложи да търся много услуги, но от кого да
тръгна...Ако имате идеи-още веднъж благодаря.

Има няколко важни неща, които ще те насочат как да да действаш.
Първо вземи скица на имота.
Ако къщата е отбелязана на скицата, то с разрешението за строеж и наличните планове направете прехвърляне на дяловете, като опишете къщата по проект.
Добре е, че ще прехвърляте дялове помежду си, а няма да продавате на външен човек.
Несъответствието за момента не трябва да ви притеснява.
По късно може да пуснете едно искане за ремонт с проект и да оправите напълно документацията.
Важно е дали има влязла в сила кадастрална карта и от къде се взимат скици.
Ако не е влязла в сила, вземете скица от техническа служба на общината и пишете какво е положението.
Ако е влязла в сила пътят е друг и е малко по скъпо, но е по уредено.
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
http://www.sobstvenik.com/
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/

ulaya

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: строеж с неспазен проект
« Отговор #4 -: 20 Август, 2010, 14:12:31 »
Здравейте,
Вашият отговор ме настрои оптимистично. :)
Благодаря  за отзивчивостта.
Успешно лято.