Автор Тема: покупко-продажба на имот без да съм уведомена  (Прочетена 3617 пъти)

desislava1974

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Оказа се, че къщата ни е без нотариален акт. Брат ми, който не е в добри отношения с родителите ми реши да я узакони, да нямат претенции чичо и леля. По негово настояване изкарва нот. акт на къщата и след това принуждава родителите ми да подпишат договор за покупко-продажба и му продават целия имот. (без да си оставят стая за живене до смъртта, или клауза срещу гледане.) Аз естествено не съм уведомена и не зная нищо в продължение на две години. През това време майка ми почина , като аз я гледах до смъртта без да ми спомене такова нещо, мисля, че и тя не е осъзнала какво е направила (да положи подпис, като продавач). През цялото това време аз поддържах къщата и градината. Едва го научих преди два дни не съм говорила с никого за това. Какво ще ме посъветвате?

OwnerBG

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“
Re: покупко-продажба на имот без да съм уведомена
« Отговор #1 -: 18 Ноември, 2010, 14:32:50 »
Оказа се, че къщата ни е без нотариален акт. Брат ми, който не е в добри отношения с родителите ми реши да я узакони, да нямат претенции чичо и леля. По негово настояване изкарва нот. акт на къщата и след това принуждава родителите ми да подпишат договор за покупко-продажба и му продават целия имот. (без да си оставят стая за живене до смъртта, или клауза срещу гледане.) Аз естествено не съм уведомена и не зная нищо в продължение на две години. През това време майка ми почина , като аз я гледах до смъртта без да ми спомене такова нещо, мисля, че и тя не е осъзнала какво е направила (да положи подпис, като продавач). През цялото това време аз поддържах къщата и градината. Едва го научих преди два дни не съм говорила с никого за това. Какво ще ме посъветвате?

Попаднали сте в най неприятното положение.
Като начало опитайте да обсъдите ситуацията с брат ви и баща ви.
Съберете всички документи които са съставени за узаконяването на къщата.Изкарването на нотариален акт може би е станало с обстоятелствена проверка.Отидете при нотариуса и с удостоверение за наследници вземете всичко което е подписвано.Вижте се със свидетелите, които са участвали в производството.Прегледайте внимателно подписите на пълномощните и другите документи.Ако майка ви не е страдала от сериозни заболявания, ще ви е много трудно да докажете че не е разбирала какво подписва.Опитайте да намерите пропуски при съставянето на нотариалния акт с помощта на читав адвокат.
Ако има друг имот то опитайте да спазарите някаква компенсация.
Правете всичко тихо и спокойно.Нервите и скандалите ще ударят вас а не хората които са се възползвали.
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
http://www.sobstvenik.com/
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/