Автор Тема: Частното съдебно изпълнение в България застрашава националната сигурност  (Прочетена 4787 пъти)

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 265
    • Профил
    • Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“
Частното съдебно изпълнение в България застрашава националната сигурност на страната
[/b]

В тази ситуация частното съдебно изпълнение изцяло обслужва интереса на чуждестранните банки и финансови институции. Отчита се нарастване от 20% на заведените изпълнителни дела за първото шестмесечие на 2010 г. в сравнение със същия период на миналата година. 110 000 е бройката на заведените дела за 2009 г. За периода януари-юли 2010 г. те са 65 000.  Принудителното изпълнение придобива масов характер и за съжаление обществеността няма доверие в частното съдебно изпълнение.

ДОКЛАД ЗА ПРОБЛЕМНИ ОБЛАСТИ В ЧАСТНОТО СЪДЕБНО ИЗПЪЛНЕНИЕ И ЗАПОВЕДНОТО ПРОИЗВОДСТВО ОТ
НАЦИОНАЛНА АСОЦИАЦИЯ НА БЪЛГАРСКИЯ БИЗНЕС

Доверието на обществеността в частното съдебно изпълнение е от изключително значение за нормалното функциониране на съдилищата и цялата съдебна система. Настоящият доклад систематизира проблемните области на частното съдебно изпълнение, с цел неговото реформиране и създаване на функциониращо частно съдебно изпълнение, без корупционни елементи при нормални такси. С въвеждането на частното съдебно изпълнение, държавата делегира всички възможни правомощия и то свързани с юридическата част от съдебно изпълнение на частни лица-частни съдебни изпълнители (ЧСИ). В същото време остана и държавното съдебно изпълнение, като по този начин в България се създаде една уникална смесена система на принудително изпълнение (ПДИ).
При държавното съдебно изпълнение всички такси, постъпват в държавния бюджет и държавните служители получават заплата. При частното съдебно изпълнение всички такси, постъпват по личните сметки на ЧСИ и по този начин се обогатяват лично. Чрез приетата Тарифа за таксите и разноските към закона за ЧСИ, се допусна принудителното изпълнение, да се превърне в законна форма за правене на бизнес и превръщането на едни частни лица (ЧСИ) в милионери за сметка на увеличаващия се брой на длъжници.
Корупцията в частното съдебно изпълнение започва, по малки отделни поводи като например в случаите, в които длъжникът „съзнателно” не бива открит и това дава основание за формализиране /изпращане/ на връчването на поканата за доброволно изпълнение. Последиците за изпълнителното производство по конкретното дело се свързват не с изпращането на ПДИ, а с връчването й на длъжника. Именно поради това ще обърнем особенно внимание именно на действията по връчването й, заедно с общите наказателно-правни и полицейски мерки за борба с корупцията. Настоящите нарушения при констатиране следва да бъдат преследвани изключително строго и ефективно чрез дисциплинарна и наказателна отговорност.
http://www.sobstvenik.com/?p=1342
Да си собственик не е само притежаване, а грижа и мъка.
http://www.sobstvenik.com/
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/

Димитров

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Като длъжник по ИД ми е наложен запор на половин пенсия, за което бях уведомен официално от НОИ. Би трябвало оставащата половина от пенсията  да си я получавам безпроблемно, но се оказва, че и тя потъва в сметката на ЧСИ, тъй като ми е запорирал сметката в банката!
Тези действия на ЧСИ законни ли са и как мога да си потърся правата?
Поздрави!

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 265
    • Профил
    • Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“
Като длъжник по ИД ми е наложен запор на половин пенсия, за което бях уведомен официално от НОИ. Би трябвало оставащата половина от пенсията  да си я получавам безпроблемно, но се оказва, че и тя потъва в сметката на ЧСИ, тъй като ми е запорирал сметката в банката!
Тези действия на ЧСИ законни ли са и как мога да си потърся правата?
Поздрави!

Като начало смени начина на изплащане на пенсията.Не чрез банкова сметка и карта а в брой или с пощенски запис.
След това жалба до ЧСИ.
Текста щуе трябва да се консултира с адвокат или познат юрист.Не казваш основанието за действията на ЧСИ
Да си собственик не е само притежаване, а грижа и мъка.
http://www.sobstvenik.com/
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/

Димитров

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
По думите на ЧСИ, действията, които е предприел са по искане на взискателя.
Тъй като казуса е свързан с покупко-продажба на НИ ще се опитам накратко да го изложа, за да не изпадат и други хора в моето положение.
След подписване на предварителен договор за покупко-продажба и получаване на задатък (капаро), въведох във владение, като добросъвестен продавач, кандидат "купувача". В нотариално заверения предварителен договор бе посочено, че остатака от сумата ще ми бъде изплатена след 6 месеца. След този срок и редица нотариално заверени покани до "купувача" да се издължи това така и не стана. "Купувача" продължаваше да владее имота ми. За да си върна владеенето на имота, бях принуден да разваля предварителния договор и след 7 год. ВКС осъди "купувача" да върне владеенето, което се случи с ЧСИ и полиция.
Така аз принудително станах неизправната страна по предварителния договор и "купувача" ме осъди (пак ВКС) да върна двойния размер на задатъка + всички разходи, вкл. и тези на ЧСИ.
Де факто срещу 12 000 лв. задатък (1999 г.) "купувача" живя (заедно с роднини) в имота ми
 8 години, а сега аз трябва да му заплатя за това над 56 000 лв.
Изобщо не коментирам решенията на ВКС !
Ако имах тези пари, ЧСИ щеше да ги предостви на взискателя, взимайки си своите проценти.
Това законен доход ли е в РБ и дължат ли се данъци?
С интерес прочетох материала за ЧСИ, но би трябвало да се анализира и тяхната финансова дейност, тъй като работят с пари на много хора и институции, а не става ясно дали са лицензирани като финансов субект и на какъв финансов контрол подлежат!
Ако ЧСИ реши лично да ми върне неправомерно взетата оставща половина от пенсията ми, какъв документ трябва да ми издаде и защо след запора в банката на сметката ми последната не се е поинтересувала, че месечния ми доход става равен на 0 (нула) ?

admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 265
    • Профил
    • Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“
По думите на ЧСИ, действията, които е предприел са по искане на взискателя.
Тъй като казуса е свързан с покупко-продажба на НИ ще се опитам накратко да го изложа, за да не изпадат и други хора в моето положение.
След подписване на предварителен договор за покупко-продажба и получаване на задатък (капаро), въведох във владение, като добросъвестен продавач, кандидат "купувача". В нотариално заверения предварителен договор бе посочено, че остатака от сумата ще ми бъде изплатена след 6 месеца. След този срок и редица нотариално заверени покани до "купувача" да се издължи това така и не стана. "Купувача" продължаваше да владее имота ми. За да си върна владеенето на имота, бях принуден да разваля предварителния договор и след 7 год. ВКС осъди "купувача" да върне владеенето, което се случи с ЧСИ и полиция.
Така аз принудително станах неизправната страна по предварителния договор и "купувача" ме осъди (пак ВКС) да върна двойния размер на задатъка + всички разходи, вкл. и тези на ЧСИ.
Де факто срещу 12 000 лв. задатък (1999 г.) "купувача" живя (заедно с роднини) в имота ми
 8 години, а сега аз трябва да му заплатя за това над 56 000 лв.
Изобщо не коментирам решенията на ВКС !
Ако имах тези пари, ЧСИ щеше да ги предостви на взискателя, взимайки си своите проценти.
Това законен доход ли е в РБ и дължат ли се данъци?
С интерес прочетох материала за ЧСИ, но би трябвало да се анализира и тяхната финансова дейност, тъй като работят с пари на много хора и институции, а не става ясно дали са лицензирани като финансов субект и на какъв финансов контрол подлежат!
Ако ЧСИ реши лично да ми върне неправомерно взетата оставща половина от пенсията ми, какъв документ трябва да ми издаде и защо след запора в банката на сметката ми последната не се е поинтересувала, че месечния ми доход става равен на 0 (нула) ?
По думите на ЧСИ, действията, които е предприел са по искане на взискателя.
Тъй като казуса е свързан с покупко-продажба на НИ ще се опитам накратко да го изложа, за да не изпадат и други хора в моето положение.
След подписване на предварителен договор за покупко-продажба и получаване на задатък (капаро), въведох във владение, като добросъвестен продавач, кандидат "купувача". В нотариално заверения предварителен договор бе посочено, че остатака от сумата ще ми бъде изплатена след 6 месеца. След този срок и редица нотариално заверени покани до "купувача" да се издължи това така и не стана. "Купувача" продължаваше да владее имота ми. За да си върна владеенето на имота, бях принуден да разваля предварителния договор и след 7 год. ВКС осъди "купувача" да върне владеенето, което се случи с ЧСИ и полиция.
Така аз принудително станах неизправната страна по предварителния договор и "купувача" ме осъди (пак ВКС) да върна двойния размер на задатъка + всички разходи, вкл. и тези на ЧСИ.
Де факто срещу 12 000 лв. задатък (1999 г.) "купувача" живя (заедно с роднини) в имота ми
 8 години, а сега аз трябва да му заплатя за това над 56 000 лв.
Изобщо не коментирам решенията на ВКС !
Ако имах тези пари, ЧСИ щеше да ги предостви на взискателя, взимайки си своите проценти.
Това законен доход ли е в РБ и дължат ли се данъци?
С интерес прочетох материала за ЧСИ, но би трябвало да се анализира и тяхната финансова дейност, тъй като работят с пари на много хора и институции, а не става ясно дали са лицензирани като финансов субект и на какъв финансов контрол подлежат!
Ако ЧСИ реши лично да ми върне неправомерно взетата оставща половина от пенсията ми, какъв документ трябва да ми издаде и защо след запора в банката на сметката ми последната не се е поинтересувала, че месечния ми доход става равен на 0 (нула) ?

Или адвоката ти е за убиване, или има нещо много странно в казуса ти.
А за финансовата част на действията на ЧСИ, тепърва ще се говори.
За това че си с нулева пенсия на никой не му пука.най много да измрънка че такъв е закона някой изгърбен чиновник.
Прехвърли пенсията и оставибанковата сметка да виси празна.
Ще ти пиша на лични.
Да си собственик не е само притежаване, а грижа и мъка.
http://www.sobstvenik.com/
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/

собственик 31

  • Global Moderator
  • Ентусиаст
  • *****
  • Публикации: 23
    • Профил
Тези чиновници изобщо нямат право да определят съдбите на кредитополучателите! Наистина застрашават националната сигурност.