Форум за собственици на имоти > Колко струват имотите и кога да купувам

Крайградска къща или апартамент в центъра

(1/4) > >>

vfrz:
От доста време насам имам желанието и обсъждаме варианта да се преместим от апартамента в центъра в някоя крайградска къщичка. Пояснявам, че става дума за Варна и крайградската къща в мечтите ни е в радиус от около 10 км от града. Въпросите ми са най-общо 2 :
1. В дългосрочна перспектива коя инвестиция е по-изгодна - къщата или апартамента, без значение дали цените ще падат, вдигат или ще стоят същите? Апартаментчето е нелошо, стара тухла, а евентуалната къщата трябва да е с целогодишен достъп (доколкото това е възможно във форсмажорни обстоятелства, каквито имахме тази зима, например)
2. Дали е възможно с/у парите, които могат да се вземат от апартамент в центъра, да се купи сносна крайградска къща на сносно местенце?
За второто мисля да се допитам също и до един мой познат брокер, но все пак да поставя въпроса и тук.
Благодаря предварително за отговорите.

jores:
За Варна незнам в Сф може, разбира се важно е какво влагаш под "сносна".

vfrz:
Горе-долу същата жилищна площ, без излишен лукс и с мъничко дворче.

Дидо:
Ще следя темата с интерес - имам същия спор с жената.

Тя иска апартамент в централната част на София - Оборище, Яворов и т.н., а аз искам да избягам от отровите и лудницата.

Ако не ме лъже паметта, една опитна мишка умира след 38 часа, прекарани на Орлов Мост....

gogolcho:
- Крайградска къща или апартамент в центъра?
Дедо поп:
- И в курорт, чадо, и в курорт *beer* *drink1* *drink11*

Майтапа настрана. Къщата си изисква повече разходи, отнема повече време, за да стигнеш до града и да се върнеш, но пък живееш на по-спокойно и по-чисто място. Не знам кое е по-изгодно като инвестиция, но пък поне мои наблюдения (може да не съм прав) крайградски имот отнема по-продължително време за продажба, за да му вземеш прилична цена.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия