Автор Тема: Крайградска къща или апартамент в центъра  (Прочетена 12088 пъти)

vfrz

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #15 -: 17 Май, 2010, 17:22:38 »
@Potential_Buyer

Благодаря за споделения опит. Опасенията се потвърждават за момента :)

Няма спор, че най-добрият вариант е през зимата да се живее в апартамент (а защо не и къща с басейн :)) в града, а през топлите месеци да се живее на вила/къща извън града. Въпросът е, че да поддържаш два такива имота не е никак евтино и немалка част от хората (в това число и моя милост) мислят за 'икономичния' вариант. Иначе от панорамен мезонет в града + къща 200м2 умерен лукс извън града не бягам, но трябва да сме реалисти :)
Познавам човек, който за отопление на къща/вила (около 200м2) с парно на ток, при един човек живеещ в нея, тая зима в най-студените месеци плати по 1200 лв/месец, като същевременно е била позлвана и камина, но именно заради риска от спукване на тръби парното е си е работило навсякъде и...

Щом сте ходили по реални огледи, би ми било интересно ( а мисля, че и не само на мен) да споделите цени за конкретни райони. Лично мен са ми интересни оферти за къщи/вили около 100-ина квадрата. Мерси предварително
...а прахът около Шишковата и въобще района сме го дишали и продължаваме да го дишаме вече десетилетия :( Ние имаме две дечица и малкият (2.5 години) е вече със съмнения за алергии, но е прекалено малък, за да му се правят задълбочени изследвания все още. Наскоро джи-пи-то разказа за случай на алергия при малко дете, което след 1-2 месеца престой при баба си в Добрич!, е показало учудващо подобрение. Нека Дивал и съгражданите му не се обиждат, аз нямам нищо против Добрич. Просто не се слави с някакъв особен въздух, но явно е доста по-чист от 'морската ни столица' :)

pmp

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #16 -: 17 Май, 2010, 17:27:43 »
Аз съм пред същата дилема, но за София. Ако успея да игнорирам женското тялото, нещата май си отиват към къща с двор/щот съм просто селско момче/. Нека собствениците си държат кимизарниците! , а аз селянина да гледам домати, да правя буркани, да варя ракия , да коля прасета, да ходя на лов и за риба, да карам атв и субито из кърищата, да си взема 2 немски дога и да ми е зле...още повече се очертава да мина изцяло на телеуркъниг...а наздравичката!  *drink5*

Potential_Buyer

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #17 -: 17 Май, 2010, 17:44:01 »
@vfrz, ние не сме ходили на огледи - просто периодично следя обявите в големите имотни сайтове. От там са ми наблюденията - интернетски наблюдения само :). Така че, за съжаление опит от огледи не мога да дам.

Само да вметна един що-годе "междинен" вариант, ако смяташ и зимата да живееш в къщата: къщи-близнаци, такава с общо стълбище (може и без общо стълбище, но долепени) на 2 етажа за 2 семейства, като всяко си има свой вход и свой двор. Според мен това все пак е по-добрия вариант от няколко аспекта:
- разделяте си на две разходите за парцел;
- по-лесно се отоплява може би и т.н;
- може по-евтино да излезе на кв.м. в сравнение със самостоятелна къща.
Хем ще има с кой да си пиеш ракийката вечерта :)

Току-що се замихлих и за минусите обаче :):
- много по-трудно се продава; ами ако вземете, че се изпокарате.....
« Последна редакция: 17 Май, 2010, 17:53:02 от Potential_Buyer »

vfrz

  • Гост
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #18 -: 17 Май, 2010, 18:01:58 »
...Ако успея да игнорирам женското тялото...

Ех тези 'женски тела'! :) Моето и то се дърпа, ама гледам, че това е нещо като тенденция сред нежните ни половинки :)

- много по-трудно се продава; ами ако вземете, че се изпокарате.....

Ако не е делим парцела или е бил, но не бъде разделен като отделни собствености навреме, имотът става НЕПРОДАВАЕМ. Тогава и най-плесенясалия панел насред нищото е по-атрактивен от имот в съсобственост на идеални части :)

Гето

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Крайградска къща или апартамент в центъра
« Отговор #19 -: 08 Юни, 2010, 15:49:27 »
Всичко е въпрос на приоритети. Но има и една поговорка: " Не може хем душата в Рая, хем оная работа ..... в другата работа..." ;D
„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов