Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.

Теми - admin

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11
121
http://partidi.com/

Ние предлагаме услуги насочени към собственици на имоти в новопостроени жилищни сгради.

Направили сте най-важната инвестиция в живота си, закупили сте жилище в новопостроена кооперация, в хубав квартал на София, което ще превърнете във вашият дом. Наред с това се оказва, че е необходимо да се погрижите и за откриване на индивидуални партиди към ”Топлофикация-София” ЕАД и „Софийска вода” АД.

Ние ви предлагаме да се възползвате от нашите услуги, като това би ви спестило много време и главоболия, и ще ви осигури едно коректно и професионално посрещане, и решаване на всички проблеми свързани с откриването на индивидуални партиди, както и с техническата поддръжка на общите части на сградата.



122
Няма да се вписваме при кмета
Публикувана: Петък, 28-ми Май 2010, автор(и): Вяра Иванова; прочитания: 585; коментари: 1
Задължителното регистриране на общото събрание на блока до 30 юни в кметството отпада, предвиждат подготвяни от регионалното министерство промени в Закона за управление на етажната собственост. Дотогава съседите трябваше да изберат управителни органи, да попълнят домовата книга и да впишат данните в публичен регистър.

Целта бе да се съберат данни за реалните обитатели и достъп до тях да има и МВР.

Промяната се прави, за да се облекчат кметствата и хората, обясниха от министерството.

Най-вероятно вписването в общината ще остане за сградите, които регистрират сдружение на собствениците. Като юридическо лице те ще могат да кандидатстват за евросредства за енергийна ефективност. С поправките ще бъде намален до 75 на сто делът на собствениците, гласували с "да" за санирането. В момента се искат 100%. 30 юни остава като срок за провеждане на общите събрания. Законът влезе в сила на 1 май 2009 г., а през февруари бе променен, след като стана ясно, че предишният срок за свикване на събрания - 1 ноември 2009 г., няма да бъде спазен. С него се бяха съобразили под 2% от сградите.

В домовата книга не могат да се вписват лични данни, нито номер на нотариалния акт за собственост, гласи пък изрична заповед на министър Росен Плевнелиев от 10 май.

От ведомството му обмислят още на домоуправителя да се плаща. Сега законът е оставил въпроса на преценката на общото събрание. Ако то реши, може да определи възнаграждение.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=494554

123

http://ultrajoro.blogspot.com/2008/11/blog-post.html

“Коб” е английски термин за строителство с непечена глина, без да се използват кофраж, тухли и дървена конструкция. Произлиза от староанглийската дума cob – заоблена буца, самун. Подобен начин на строителство е познат и в Северна Европа и Украйна, Близкия изток и Арабския полуостров, на места в Африка, Източна Азия и Централна Америка.
В Англия най-старите известни коб жилища са строени през XI век. Масовото налагане на този начин на строителство в много части на Британия става през XV век. Постепенно индустриализацията от началото на XVIII век прави популярни печените тухли и измества строителсвото с непечена глина. Коб е особено разпространен в Югоизточна Англия и Уелс, където почвата е пясъчна глина, а другите строителни материали като камък и дърво рядко се срещат. Англииският коб се прави от глинеста почва, смесена със слама, вода и понякога пясък или трошени камъни. Съдържанието на глина варира от 10% до 30%. Стените се изграждат на каменни основи, върху които строителната смес се натрупва с вила и се утъпква с крака до достигане на слой от около 50 см. На следващия ден излишната маса отстрани се изрязва с остър инструмент (права лопата или търнокоп) и може да се продължи нагоре. Без да се използва кофраж се достига височина до 7-8 м при дебелина на стената 50-60 см. Покривната конструкция е дървена и покрита с тръстика или тънки каменни плочи.

И още.

http://www.cobcottage.com/image/tid/29


124

Арх. Георги Ст. Георгиев

Според Библията, Бог е сътворил първия човек от глина.
Ислямската космогония твърди, че първият човек е бил направен от три вида глина: червена, бяла и черна.
Митологията на индианците Муиски, населяващи Южна Америка, разказва, че първият мъж е бил създаден от глина, а първата жена - от тръстика.

Строителството с кирпич, трамбована глина или измазан с глина плет за много от нас все още е символ на бедност. Хората обикновено се мръщят скептично, когато се говори за непечената глина като за строителен материал на бъдещето. През последните 20 години обаче в Европа, Австралия и САЩ започват да се строят луксозни “глинени” жилища. Само в Австралия те вече са над 1000. Очевидно е, че не става дума за модна екстравагантност, защото тази тенденция може да се проследи и в обществените сгради. Сега в света по този начин са построени училища, болници, магазини, туристически обекти, музеи и църкви.
Все по-вече университети, научни институти и строителни фирми се включват в разработването на нови технологии.
Според Хорст Шрьодер от Университета Баухаус във Ваймар между 1995 и 1997 г. броят на компаниите в Германия, произвеждащи строителни материали на базата на непечена глина, се е увеличил с 67 % (фирмите са над 1 000). Докато при традиционните материали и технологии малко или много се появява стагнация, то производството и строителството с непечена глина стремително нараства.
Изразът “новото е добре забравено старо”
е особено подходящ в случая. От 10 000 години този древен начин за строителство е познат навсякъде, където е имало подходяща глина. Старите цивилизации на Близкия Изток - Асирия, Вавилон, Шумер и Акад, Персия - са строили основно с кирпич и трамбована глина. Много археологически паметници по целия свят
http://ultrajoro.blogspot.com/2008/11/blog-post_3141.html

125

ДДС при сделки с имоти и право на строеж
От адвокат Петър ИЛИЕВ,

Новият Закон за ДДС (в сила от 1 януари 2007 г.) въведе нови важни правни аспекти по отношение на сделките с имоти и учредяването и прехвърлянето на правото на строеж и откри пътя към решаването на спорни и усложнени казуси. Първият правен аспект в режима на ДДС относно сделките с имоти е свързан с начина на определяне на данъчната основа - чл.27, ал.1 от ЗДДС. Новият текст гласи, че данъчната основа на доставката не може да е по-ниска от данъчната основа при придобиването на стоката или от себестойността й при доставка на земя, която е урегулиран поземлен имот по смисъла на Закона за устройство на територията (с изключение на прилежащ терен към сгради, които не са нови), и при доставка на нови сгради или на части от тях и прилежащия им терен. Като логично следствие по законодателен път се внесе яснота и се затвърди решението на стария спор във връзка със сделки с имоти в случаите на "продажба на загуба".

Вторият правен аспект е свързан с решаването на спора за "право на строеж" и освободена доставка. Фундаментален принцип (с редица важни изключения) в новия Закон за ДДС е

принципът, че доставките, свързани със земя, са освободени

върху които не се начислява ДДС. Освободени доставки, свързани със земя по смисъла на ЗДДС, са: прехвърлянето на правото на собственост върху земя, учредяването или прехвърлянето на ограничени вещни права върху земя, отдаването на земя под наем или аренда.

Правото на строеж е ограничено вещно право, по силата на което едно лице може да построи сграда върху чужда земя - урегулиран поземлен имот (УПИ) и впоследствие да стане изключителен собственик. Вещното право на строеж не е право intuitu personae (с оглед личността). То не се погасява със смъртта на своя носител, а може да се наследява и прехвърля. Не се погасява и с унищожаването на вещта - ако постройката погине, носителят на правото на строеж може да я построи отново, без да му се учредява ново право на строеж.

В традиционната вещноправна теория правото на строеж включва:

1. Правото да се построи сграда в чужд имот. То трябва да се упражни в петгодишен срок, като се счита за упражнено в момента на завършване на сградата във фаза "груб строеж". Съдебната практика относно този срок е противоречива. В по-новата съдебна практика този срок се окачествява като давностен.

2. Изключителното право на собственост върху сградата. С извършването на строежа носителят на правото на строеж автоматично става собственик на постройката

3. Правото да се ползва чуждата земя, доколкото това е необходимo за използването на постройката. Например складиране на материали, изграждане на пътека за преминаване, прокарване на инсталации.

В по-новата доктрина доминира становището, че правото на строеж и правото на собственост върху постройка са две различни вещни права. Правото на строеж съществува и може да бъде предмет на прехвърлителна сделка от момента на учредяването му до завършването на сградата в "груб строеж". След завършването в "груб строеж", констатирано с протокол на общинската администрация, предмет на прехвърлителна сделка може да бъде построената сграда или самостоятелни части от нея (по аргумент от чл.181 от ЗУТ). Образно казано, правото на строеж е "преходно право", чиято основна функция е да се развие динамично до такава степен, в която ще възникне самата сграда като обект на друго вещно право - правото на собственост. Това е разликата със старата теория, в която се считаше, че правото на строеж включва в себе си и правото на собственост.

Според действащия правен режим учредяването и последващото прехвърляне на право на строеж е освободена доставка и върху нея не се начислява ДДС.



Най-спорният случай в по-старата практика



беше свързан с учредяване/прехвърляне на право на строеж върху земя при започнало строителство преди фаза груб строеж. Това включва случаите, при които или самият собственик на земята е започнал сам строителството, или е възложил започването му на друг строител в начална фаза и впоследствие е учредил право на строеж в полза на трето лице, което да довърши строителството; или пък титулярят на правото на строеж (който е различен от собственика на земята) е извършил или е възложил извършването на част от строителните работи и впоследствие е прехвърлил правото на строеж на трето лице. По силата на Закона за собствеността правото на строеж е вещно право върху земя. По принцип такова право се учредява преди започването на самия строеж, но са възможни и изключения.

В практиката са известни и често се извършват учредявания и прехвърляния на правото на строеж, при които самото строителство вече е било започнало преди съответното учредяване (от собственика) или преди последващо прехвърляне (от предишния суперфициар) и са извършени определени строителни работи - например има изкоп, цокъл или дори има изградени етажи от съответната сграда. Това обстоятелство не препятства учредяването или прехвърлянето на правото на строеж. Правната възможност за учредяване или прехвърляне на право на строеж съществува, докато сградата няма покрив, т.е. докато не е осъществен т.нар. груб строеж, констатиран по надлежния ред. При фаза "груб строеж" вече възниква самата сграда и нейните съответни части, които стават самостоятелни и обособени вещи или имоти от гледна точка на вещното право. Целта на вещното право на строеж е да се построи сграда, годна да бъде обект на правото на собственост. Именно поради това е необходимо сградата в основни линии да е завършена, т.е. в груб вид, до покрив. От този момент следва да се счита, че възниква правото на собственост като отделно и различно вещно право. В този смисъл е и практиката на Върховния касационен съд - правото на собственост на суперфициара върху сградата възниква, когато тя бъде материализирана в минимален вид на самостоятелност. От този момент може да се прехвърля само правото на собственост върху "полуготовите обекти", но не и да се учредява или прехвърля право на строеж.

При учредяване/прехвърляне на право на строеж при започнало строителство се извършват две доставки. Първата е освободена доставка на учредяване/прехвърляне на право на строеж. Втората е облагаема доставка на съответната част от "незавършеното строителство" - т.е. на тази част от строителството, която е била готова преди учредяването/респ. прехвърлянето на правото на строеж. В тази логическа насока и в същия смисъл е и чл.45, ал.2 от ЗДДС, че учредяването или прехвърлянето на правото на строеж се смята за освободена доставка до момента на завършване в груб строеж на сградата. В правото на строеж не се включват извършените строително-монтажни работи. В практиката би била възможна и хипотеза, при която учредителят/прехвърлителят се задължи чрез договор пред приобретателя да продължи и завърши вече започнатите строително-монтажните работи, като в този евентуален случай ще са налице поне три доставки, от които една ще е освободена (учредяването/прехвърлянето на правото на строеж по нотариален ред), а останалите две ще са облагаеми. Първата облагаема доставка ще е тази, свързана със строително-монтажните работи, извършени до момента на нотариалното учредяване/прехвърляне на правото на строеж, а втората ще е свързана с бъдещите строително-монтажни работи, извършени след нотариалното учредяване/прехвърляне на правото на строеж. Оттук следва и изводът, че в описаната хипотеза следва да има отделно фактуриране във връзка с поне три доставки.

Третият правен аспект е свързан с



ДДС третирането на доставката на сгради или на части от тях, които не са нови



доставката на прилежащите към тях терени, както и учредяването и прехвърлянето на други вещни права върху тях. Такива доставки се считат за освободени. По аргумент от противното се стига до извода, че доставката на сгради или на части от тях, които са нови, доставката на прилежащите към тях терени, както и учредяването и прехвърлянето на други вещни права върху тях следва да се считат за облагаеми. По законовата легална дефиниция "нови сгради" са сградите, които към датата, на която данъкът за доставката им е станал изискуем, са с етап на завършеност "груб строеж" или за които към датата, на която данъкът за доставката им е станал изискуем, не са изтекли 60 месеца считано от датата, на която е издадено разрешение за ползване по реда на ЗУТ. Тъй като разрешение за ползване се изисква от ЗУТ само за някои категории строежи (първа, втора и трета категория), оттук следва и изводът, че за останалите категории строежи, за които ЗУТ не изисква разрешение за ползване, следва да се релевира въвеждането в експлоатация чрез уредения в закона регистрационен режим при органа, издал разрешението за строеж, вследствие на което се получава т.нар. удостоверение за въвеждане на обекта в експлоатация. "Прилежащ терен" е сумата от застроената площ по смисъла на ЗУТ и площта около застроената площ, определена на база отстояние 3 м от външните очертания на всяка от ограждащите стени на първия надземен етаж или на полуподземния етаж на сградата в рамките на урегулирания поземлен имот.

Освободена доставка е и отдаването под наем на сграда или на част от нея за жилище на физическо лице. Това е четвъртият правен аспект. Изключение от този принцип е настаняването в хотели, мотели, вилни и туристически селища. Петият аспект е свързан с уреденото от закона право на доставчика да избере освободената доставка да бъде облагаема с изключение на учредяването и прехвърлянето на правото на строеж, което може да бъде само и единствено освободена доставка. Шестият аспект е свързан с изрично изброените от закона случаи, в които доставките, свързани със земя и сгради, се считат за облагаеми:

- прехвърлянето на право на собственост върху УПИ по смисъла на ЗУТ, с изключение на прилежащия терен към сгради, които не са нови

- прехвърлянето на правото на собственост или други вещни права, както и отдаването под наем на оборудване, машини, съоръжения и постройки, неподвижно закрепени към земята или изградени под повърхността й

- прехвърлянето на право на собственост или други вещни права, както и отдаването под наем на къмпинги, караванни паркове, ваканционни лагери, паркингови площи и други подобни

- прехвърлянето на право на собственост на прилежащи терени към нови сгради, както и учредяването и прехвърлянето на други вещни права върху тези терени.

126
http://glinata.dir.bg/_wm/links/?df=616246&GDirId=7934ce2ad858e1e197281ff1f5b93f58


   
СТАНДАРТ ЗА СТРОИТЕЛСТВО С ПРЕСОВАНИ ГЛИНЕНИ БЛОКОВЕ НА CRATERRE
(http://sleekfreak.ath.cx:81/3wdev/CD3WD/CONSTRUC/H1713E/INDEX.HTM)

   
НОРМИ ЗА СТРОИТЕЛСТВО С ГЛИНА ОТ ГЕРМАНИЯ
(http://www.dachverband-lehm.de/normen/)

   
НОРМИ ЗА СТРОИТЕЛСТВО С КИРПИЧ В НЮ МЕКСИКО САЩ
(http://quentinwilson.squarespace.com/storage/adobecode.pdf)

   
НАРЪЧНИК ЗА СТРОИТЕЛСТВО С КИРПИЧ - НЮ МЕКСИКО ( "дървен" компютърен превод на български)
(http://209.85.135.104/translate_c?hl=bg&sl=de&u=http://www.quentinwilson.com/storage/Portalab%2520Manual.pdf&prev=/search%3Fq%3Dlehmbau%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26sa%3DG&usg=ALkJrhh4jDzaTMde5YvvfuiiqUgzechQ9w)

   
НАРЕДБА № 2 ОТ 10 АПРИЛ 1998 Г. ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ В ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ЗЕМИ
(http://www.paragraf22.com/pravo//naredbi/28767.html)

   
DEVELOPMENT OF NEW PERFORMANCE BASED STANDARDS FOR EARTH BUILDING
(http://www.dab.uts.edu.au/ebrf/research/earthbuildingstandardnz.pdf)

   
Earth building
(http://www.waitakere.govt.nz/Abtcit/ec/bldsus/pdf/materials/earthbuilding.pdf)

   
ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ГЛИНЕНИ БЛОКОВЕ - КИРПИЧ (pdf)
(http://dox.bg/files/dw?a=283529e4ed )

127
Глината, и всичко което е около нас може да бъде строителен материал.
Изплетените от леска или върба стени, не са чували за ЗУТ, а не ги и интересува.
Мостовете от дялан камък, вече стотици години разтреперват конструкторите.
Как ли е правено всичко това.
Ще ни разкрие ли тайната на комфортното обитаване, опита на цивилизацията, или ще търсим спомени и умения съхранени във времето.
Предстои да разберем.
http://glinata.dir.bg/_wm/library/item.php?did=412004&df=8&dflid=3

128
http://www.maistorite.bg/display.php?page=actualno



МАЙСТОРИТЕ НА БЪЛГАРИЯ: ПРОЛЕТ 2010
Проучване за цените на строително-ремонтните услуги и материали

България е с най-висок годишен спад на строително производство в ЕС, показва проучване на европейската статистическа служба Евростат. Спадът у нас е 33.3 на сто, докато в останалите страни-членки не надвишава 8.2 на сто. През четвъртото тримесечие на 2009 г. броят на издадените разрешителни за строителство на нови жилищни сгради у нас е намалял с 45.2% спрямо същия период на 2008 г. Жилищата в тях намаляват с 69.6 % спрямо година по-рано, сочат данните на Националния статистически институт. Сериозен спад се забелязва и при разрешителните за строителство на бизнес сгради - 37 на сто. Данните на статистиката показват, че строителството на жилищни сгради се е върнало на нивата от 2005 година.

Какво се случва с цените?
Пред вас са обобщените резултати за цените на майсторските услуги получени чрез On Line допитване, което проведохме в края на зимата сред майстори от цялата страна, регистрирани в Каталог за дома Майсторите.bg. Цените на основните строителни материали са на база официални цени в строителните хипермаркети и големи борси в страната.

Майсторите поевтиняха
Проучването на Майсторите.bg за сезон „Пролет 2010” показва, че цените на майсторските услуги в София, Пловдив, Бургас и Варна са се върнали на нивата на услугите, предлагани миналата есен в малките градове на страната. В началото на зимата майсторската надница за ден работа е била до 200 лв., днес дни преди началото на очакваното пролетно раздвижване в сектора, надницата вече не надхвърля 90 лв.

Материалите не помръдват
Проучването на Майсторите.bg за сезон „Пролет 2010” показва, че повечето строителни материали остават на цени, каквито ги помним от началото на зимата през 2009 година. Известно, но несъществено поевтиняване се забелязва само при материалите за довършителни ремонти и декор. Обикновено става дума за остарели модели, например при фаянсовите и теракотните плочи и при ламинирания паркет.




129
http://www.maistorite.bg/display.php#

Един добър начин да откриете вашия майстор.
А после е лесно да го похвалите за добрата работа.

130

Наш читател: Тези, които очакват да отмине кризата, ще задълбочат проблемите на фирмите си
Красимир Македонски

Считам, че следва да спрем да говорим за криза, а да се концентрираме върху това как да развиваме своя бизнес в  новите условия в следкризисния период.

Използването на термина КРИЗА създава необосновани очаквания у някои, че след икономическия спад ще дойде новия подем, какъвто се наблюдаваше преди кризата. Но именно този необоснован на икономическата логика подем, подчинен на девиза "потребление срещу дълг", доведе кризата. Така че няма никаква логика да си задаваме въпроса кога ще премине кризата, очаквайки нивата на инвестиции и потребление на равнището от преди кризата.

И затова трябва да прогнозираме и планираме в новата среда и условия, които вече са факт и да спрем да мечтаем за нива от предкризисния период.

Необоснованото задържане на активи, придобити непосредствено преди кризата ще доведе до несъстоятелност и фалит. Задълбоченият анализ на процесите и икономическото ни развитие в области като индустрия, селско стопанство, туризъм и др. следва да са предмет на стратегията за развитие на бизнеса. Анализ за очакваното развитие на региони, където ще бъдат насочени европейски средства - предмет на конкретни програми, са жалоните които биха насочили бизнеса ни.

И вместо по форумите да гадаем ще има ли потребност от офис площи, жилища, търговски площи и хотели, отговорът ще намерим в европейските програми, реализиращи се в България, в стратегиите за развитие на градовете (и особено София, Бургас, Варна, Пловдив) и за градове и пристанища, съдържащи се в Стратегията за развитие на регионите, прилежащи на р. Дунав, за което са предвидени 100 милиарда евро.

Подходът  на правителството за либерализиране на условията за участие в конкурси и търгове и промените в ЗОП, политическата стабилност и сигурността в обществения ред, възвръщане увереността в съдебната система ще доведат нови чуждестранни компании и фирми като строители, инвеститори в строителната индустрия, опит в управлението и нови технологии, с което ще се появи и потребност от офиси, жилища, логистични центрове.
http://www.capital.bg/blogove/pisma/2010/05/26/906275_krizata_i_kakvo_ochakvame_sled_neia/

131
Имотна измама на наркозависим.
http://bnt.bg/bg/productions/89/edition/7771/chasten_sluchaj_10_maj_2010



Водещ Снежана Атанасова

133
По знайни и незнайни форуми се водят дискусии накъде отиват цените на имотите.
На това място ще се събират мнения и теми в развитие от различни места.


Продавач
Продавачите отвръщат на удара!!!
26-05-2010 - 02:20:53   Модератор
IP/Host: Модератор
Регистриран: преди 4 години
Мнения: 3 446   
Свободно...не ставайте...ама моля ви се нямаше нужда от аплодисменти...благодаря, благодаря....
Скоро, скоро и във вашия град

Чета за разни нови форуми и за разни предложения и тъй като напоследък съм малко анагажиран та не ми е останало време да ви напомня, че съм тук и скоро ще започна да се появявам по-честичко за ужас на хората, които не ме харесват и за радост на всички стари приятели от форума, които не са го предали също така!

И за да подразня част от аудиторията ще попитам - е станаха ли по 300 евро топ локейшъните или ще ги очакваме да станат през януари 2011г.? Или за да си спечелим време може би очакаваме тези ценови нива да се случат някъде около февруари 2012г.? Ако не греша вече трябваше кризата да е сринала след борсата и пазара на имота до нива от 149 евро или беше до 149 евро поправете ме ако греша ))))????

Кризата е мощна, продължителна, но за сметка на това още не е свършила )) Но добрите новини са че определно най-лошото мина след елемента на изненадата в края на 2008г. когато имаше доста заварени положения сега вече близо две години по-късно изненади няма и края е близо. Но да не се объркате - кризата в икономиката ще продължи още между от 9 до 18 месеца според различни прогнози...на различни хора... Но не обвързвайте на всяка цена кризата на икономиката с кризата с имотите. Не че нямат общо - имат и то много, но аз същите тези прилики и разлики съм ви ги писал мноооооооооого пъти и никой не искаше да се съгласи с това, че баба Пена от Дружба 2 кризата не я тресе толкова силно и тя няма кредит също така. Баба Пена дори от кварталната бакалия пари на заем не е искала през всичките си 65 години живот на този свят, но има нещо, което е нейния капитал и това е тристайния апартамент, който тя може и да иска да продаде, но не и на всяка цена, не и при всяка цена...

Е знам, че и сега няма да се съгласят много хора с мен, но предполагам идната пролет когато най-късно поредните мечти за гарсониери дори и панелни в Обеля на цени от типа на 20000лв ще бъдат окончателно разбити ще се съгласите с мен. Зимата ще бъде последната надежда за крах, срив, потоп и т.н. Драмата я има и сега и тя наистина е сериозна, но виждате как се отразява на цените - оферните спаднаха на места с над 60% но не ни на реалните цени където спада е не повече от 10-15%. Ако някой не схваща за какво говоря - офертни са цените на тристайните панелни апартаменти в Дружба 2 например където цените варираха от 55000 до 125000 евро...
Е реалните цени са били тези между 50 и 60 хиляди евро, а тези от 60000 до 125000 ще паднат на места сигурно с до над 60% но реално това НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ, защото и преди и сега те винаги са си били извън реалния пазар.

Спада реално при най-търсените апартаменти - гарсониери панелни и двустайни ново строителство е средно около 5000 евро, а според "оферти" може и да е 20000 евро, но реално е толкова. Колегите брокери разбират какво пиша, но се надявам и другите да разберат. Между другото наблюденията ми са за пазара в София, защото на него работя през последните няколко години.

Аз съм на мнение, че цениТЕ на имотиТЕ трябва да отстъпят още с поне 5000 евро на долу, но като гледам така май тази моя детска мечта не ще сбъдне. Колегите с новия форум - не че нещо ама...пожелавам ви успех щом ви влече пишете, творете и като си начешете крастата заповядайте отново.

Автоматичен подпис: [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

Купувам в южни райони 2-ен тухлен, непреходен, без първи и последен етаж, вътрешен, с южно изложение, с акт 16, обзаведен, с гараж и с чиста жилищна площ минимум 65кв.м. и с цена до 35000 евро.

Темата се развива тук.
http://forum.imoti.net/read.php?14,287331

134
Съхранени стари къщи / Аджев хан
« -: 26 Май, 2010, 13:01:55 »
http://www.adjevhan.com/

  История на „АджевХан”

Семеен Хотел „АджевХан” е една осъществена мечта на собственика.
В края на 2000г. в покрайнините на гр. Сандански заработи под наем едно малко и уютно заведение, кръстено „Сандански хан при Аджев”. Благодарение на упорития труд, професионализма и желание от страна на фамилията Аджеви и екипа, заведението са наложи и прочу със своята отлична кухня, неповторима атмосфера, чистота и името „АджевХан”.
В продължение на 8 години „АджевХан” бе посещаван от ВИП гости - Български и чуждестранни политици, представители на бизнеса, културата, туристи, гости и граждани на Сандански, които оставаха доволни и впечатлени от храната, и обслужването в това малко уютно заведение, открили мястото където могат да доведат своите семейства и приятели, за да споделят впечатленията и задоволството от предлаганата храна и обстановката в него.
През всички тези години се оформя идеята фамилия Аджеви да построят свой комплекс с хотелска част, механа и малък център за релакс . И след две години строителство в началото на града бе изграден истински крайпътен, модерен Хан, построен в типичният за Региона Възрожденски архитектурен стил. Изграден с много желание, любов и професионализъм, Семеен Хотел „АджевХан” отваря врати в края на 2007 година. Основният екип, добрата кухня – меню и специалитети, са пренасочени в новият хотелски комплекс, за радост на своите гости и почитатели. И резултатите не закъсняват - през 2008 год. БХРА удостои Семеен хотел „Аджев Хан” с приз и грамота за най-добър семеен хотел на годината!

135
Кредитирането / Банки Спешни номера
« -: 26 Май, 2010, 12:25:52 »
Спешни телефонни номера на банките при изгубени и откраднати карти, блокиране, потребителски центрове

Алианц България
bank.allianz.bg 
0 800 1 CARD (0 800 1 2273) - денонощно, за блокиране на дебитни и кредитни карти

Алфа банк
http://www.alphabank.bg - 0700 16 222

Банка ДСК
http://www.dskbank.bg
Call center на Банка ДСК 070010375

БНБ
http://www.bnb.bg

Българска банка за развитие (ББР)
http://www.nasbank.bg

Българо-американска кредитна банка
http://www.bacb.bg

Емпорики банк
http://www.emporiki.bg

Инвестбанк
http://www.ibank.bg

ИНГ Банк
http://www.ing.bg

Корпоративна търговска банка
http://www.corpbank.bg

МКБ Юнионбанк
http://www.unionbank.bg

Обединена българска банка (ОББ)
http://www.ubb.bg

Общинска банка
http://www.municipalbank.bg

Пиреос банк
http://www.piraeusbank.bg

Пощенска банка
http://www.postbank.bg

Прокредит банк
http://www.procreditbank.bg

Първа инвестиционна банка (ПИБ)
http://www.fibank.bg

Райфайзенбанк
http://www.rbb.bg

СИБанк
http://www.eibank.bg

Сосиете Женерал Експресбанк
http://www.sgeb.bg

Тексимбанк
http://www.teximbank.bg

Токуда банк
http://www.tcebank.com

Уникредит Булбанк
http://www.unicreditbulbank.bg

Централна Кооперативна Банка (ЦКБ)
http://www.ccbank.bg

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11